Baseny termalne najlepsze zimą – zalety term

Baseny termalne zimą - WymarzoneFerie.pl

Kąpać się w basenie na zewnątrz zimą? Oczywiście! Baseny termalne to niesamowita atrakcja dla każdego na zimowe dni. Będąc w wodzie nie odczuwamy panującego na dworze mrozu, a zabawa w basenie jest jak w najgorętsze dni lata. Jedyny efekt zimy odczuć możemy, gdy zanurzymy w wodzie głowę, co sprawi, że w efekcie na włosach pojawi się szron.

Korzystanie z basenów termalnych zimą jest dużo atrakcyjniejsze ze względu na dużą różnicę temperatur wody i powietrza, latem już nie ma takiej frajdy.

Bogactwo minerałów

Wody termalne bogate są w liczne minerały, takie jak: wapń, magnez, krzem, siarka, chlor, sód, potas, miedź, lit i żelazo, co sprawia, że mają one lecznicze właściwości, a korzystanie z kąpieli w basenach termalnych jest nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim pożyteczne i dobre dla naszego organizmu.

Pozytywny wpływ na organizm

Wody termalne znajdują zastosowanie przy leczeniu wielu chorób, głównie: schorzeń nosa, gardła i uszu, nerwobólach, zwyrodnień stawów czy nerwicach. Świetnie działają także na skórę – łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenie stanów zapalnych i wzmacniają naczynka krwionośne. Redukują również obrzęki, bardzo dobrze wpływają również na metabolizm organizmu.

Chociaż wielu korzysta z term wiosną czy w środku lata, to największą frajdą jest kąpiel w basenach termalnych zimą. Oczywiście największą rozrywkę stanowią one dla dzieci, ale zapewne spodoba się to i starszym osobom.

Gdzie znajdziemy wody termalne?

Z działania wód termalnych korzystać możemy na przykład w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, Mszczonowie, Uniejowie, w termach Podhalańskich czy w Zakopanem.

Autor

Grażyna

Pracownik w branży turystycznej i redaktor magazynu o turystyce. Podróżami zajmuje się nie tylko zawodowo, ale również hobbystycznie. Szczególnym zamiłowaniem darzy fotografię podróżniczą.