6 niezawodnych sposobów na nudę w czasie ferii zimowych

Ferie zimowe

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie zajęcia zaproponować swoim dzieciom, aby ferie zimowe nie były nudne? Kiedy dzieci nie chodzą do szkoły, ważne jest posiadanie wachlarza propozycji zajęć dla nich, aby nie słyszeć kilka razy dziennie „Nudzi mi się”. Poniżej kilka propozycji pokonania nudy mogącej pojawić się w czasie zimowej przerwy. Sprawdź jak i gdzie spędzić ferie zimowe.

Pouczająca wycieczka

Dzieci kochają wychodzić z domu. Dlaczego by nie zabrać ich na wspólną wycieczkę? Jeśli chcesz, aby była to wycieczka edukacyjna pojedź z pociechami do muzeum, zoo lub na inną wystawę, gdzie znajdą interesujące przedmioty i będą mogły uczyć się przez naukę. Możesz zabrać dzieci również do aquaparku, cyrku czy wesołego miasteczka.

Wspólne pieczenie ciasteczek

Dzieci w każdym wieku kochają pomagać w kuchni. Możesz zaproponować im wspólne przygotowanie i pieczenie ciasteczek. Pomóż dzieciom wyciąć z ciasta ciekawe kształty aby wasze ciasteczka były unikalne i zabawne.

Zwiedźcie miasto

Wykorzystaj ferie zimowe do zwiedzenia miasta, w którym mieszkacie. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają się w czasie przerwy w szkole, a z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla waszej rodziny. Oprócz wydarzeń organizowanych przez miasto, specjalne spotkania dla dzieci z pewnością organizują muzea, biblioteki czy centra handlowe.

Wyjazd na weekend

Jeżeli wasz rodzinny budżet na to pozwala – wybierzcie się w podróż na weekend lub na tydzień. Możecie wybrać się do ośrodka wypoczynkowego niedaleko miejscowości, w której mieszkacie lub wyjechać gdzieś dalej – np. nad morze, ja osobiście preferuję Juratę – http://www.noclegowo.pl/noclegi/jurata/. Nie zapomnijcie sprawdzić czy w okolicy miejsca, w którym chcecie się zatrzymać są jakieś ciekawe atrakcje dla dzieci.

Wieczór w piżamach

Spędź z dziećmi długie zimowe wieczory w niecodzienny sposób. Zorganizuj wieczorek w piżamach, rozstaw namioty z koców i poduszek i przygotuj coś ciepłego i smacznego na kolację. Tego typu zajęcia w czasie ferii zimowych pozostaną w pamięci waszych dzieci na zawsze i zawsze też będą mile wspominane.

Robótki ręczne

Dobrym sposobem na zabawę dla dzieci są również domowe prace ręczne. Przygotujcie wspólnie materiały takie jak papier, flamastry, farby, długopisy, brokat, cekiny, papier toaletowy, bibuła, piórka, klej i wszystko co przyjdzie wam jeszcze do głowy. Pozwól dzieciom na inicjatywę i zobacz co podyktuje im wyobraźnia.

Najważniejsza podczas przerwy zimowej jest dobra zabawa i brak nudy, ale pamiętać należy przede wszystkim, aby były to bezpieczne ferie zimowe. Jeśli spełnimy te trzy warunki będzie to niezapomniany czas.

Autor

Anna

Od 2005 roku zajmuje się kompleksową organizacją przyjęć, balów i bankietów. Pracuje również jako animator zabaw dla dzieci, gdzie angażuje pasję i wiele pozytywnej energii.