Jak nie nudzić się w ferie? – Spróbuj aktywnych zajęć!

Jak nie nudzić się w ferie? - WymarzoneFerie.pl

Dla wielu osób śnieg za oknem oznacza zimowy sen. Pomimo aktywnego spędzania czasu latem i wiosną, na zimę zawieszają oni swoją sportową działalność, ograniczając się jedynie do przemieszczania pomiędzy ogrzewanymi pomieszczeniami (dom → praca → sklep → dom itd.). Częstą przeszkodą są po prostu ograniczenia klimatyczne i pogodowe uniemożliwiające ćwiczenia.

Czy jednak musimy odmawiać sobie ruchu? Oto kilka sportów na zimę dla każdego, a jednocześnie sposób, aby urozmaicić sobie czas.

Biegaj i jeździj na nartach

Ciekawa alternatywa dla biegania, z którego rezygnować nie trzeba, choć wiele osób właśnie tak robi. Narty biegowe doskonale radzą sobie w parkach i lasach, o ile oczywiście jest tam śnieg.

Nie tylko te biegowe, ale także na zjazdowych będziemy się dobrze bawić. Oczywiście aby na nich pojeździć musimy wyjechać. Podobnie sprawa ma się ze snowboardem. Mało kto może powiedzieć, że ma w swoim mieście wyciąg narciarski, niemniej jednak jest ich coraz więcej, coraz więcej miejscowości na południu Polski rozwija się właśnie w kierunku infrastruktury narciarskiej. Warto więc wyjechać na kilka dni i poszusować po białych stokach.

Łyżwy dobre dla każdego

Kolejną ciekawą formą spędzania czasu są na pewno łyżwy. To sport właściwie dla każdego. Starzy i młodzi, kobiety i mężczyźni, kto tylko chce może śmigać po lodowisku do rytmu muzyki. Pamiętajmy tylko, żeby zachować ostrożność, a jeśli jesteśmy na otwartym lodowisku ubierzmy się także stosownie do okazji.

Zdobądź kondycję na hokeju

Dla tych, którzy mają opanowaną jazdę na łyżwach, ciekawą propozycją będzie hokej. Jest to mało popularna dyscyplina sportu w naszym kraju, a przecież towarzyszą jej niezwykłe emocje. Warto zebrać kilka osób, wynająć sprzęt i po prostu pograć. Rozrywka wymaga nie lada kondycji i siły, stanowi doskonałą alternatywę dla każdego, kto uprawia sporty drużynowe.

Jak widać zima zamyka wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, ale za to otwiera mnóstwo nowych dróg. Zwłaszcza, że każda z wymienionych wyżej dyscyplin może być modyfikowana i uprawiana ekstremalnie. Nie warto więc zawieszać swojej sportowej działalności na okres lodu i śniegu.

Autor

Anna

Od 2005 roku zajmuje się kompleksową organizacją przyjęć, balów i bankietów. Pracuje również jako animator zabaw dla dzieci, gdzie angażuje pasję i wiele pozytywnej energii.