Praca na ferie zimowe – jak jej szukać?

Praca na recepcji

Najpopularniejsze prace sezonowe podczas ferii zimowych to te związane z turystyką zimową np. usuwanie śniegu, praca w ośrodku narciarskim czy też hotelu. Bez względu na to czy masz stały etat i w ferie szukasz dodatkowej okazji do zarobienia paru groszy, czy też wakacje zimowe to dla ciebie przerwa od szkoły i chciałbyś połączyć wtedy relaks z pracą, warto zapoznać się rynkiem pracy sezonowej, aby wybrać pracę dopasowaną do twoich zdolności i wymagań.

Zastanów się, w czym jesteś dobry

Jeśli jesteś otwarty i masz talent do interakcji z klientami, wybierz pracę w handlu detalicznym lub zatrudnij się jako kelner w jednym z ośrodków wypoczynkowych w górach lub nad morzem. Jeśli sprawdzasz się w pracach ciężkich i masz uprawnienia do prowadzenia maszyn możesz podjąć się prowadzenia pługu śnieżnego. W czasie ferii instruktorzy jazdy na łyżwach czy nartach z pewnością znajdą wiele ofert pracy.

Szukaj pracy w górskich miejscowościach

Poszukaj sezonowych zimowych ofert pracy, dostępnych szczególnie w turystycznych miejscowościach. Jeśli mieszkasz w górach, bardzo prawdopodobne jest, że znajdziesz zatrudnienie w ośrodkach narciarskich. Również nad morzem możesz znaleźć pracę w ośrodkach wypoczynkowych, sanatoriach, hotelach, restauracjach czy też sklepach z pamiątkami.

Zaakcentuj, że szukasz pracy sezonowej

Czytaj ogłoszenia w lokalnej gazecie, zwracając szczególną uwagę na oferty pracy sezonowej. Sprawdź jak skontaktować się pracodawcą (poczta elektroniczna, faks, telefon). Pamiętaj, aby wysłać swoje CV i wskazać w nim, że szukasz pracy sezonowej. Podanie przyczyny poszukiwania pracy sezonowej może pomóc, ponieważ pracodawca będzie wiedział, że zakończenie umowy o pracę po sezonie nie będzie dla pracownika tragedią.

Przydatna porada
Zwróć uwagę, że niektóre prace sezonowe rozpoczynają się w momencie kiedy spadnie pierwszy śnieg. Pamiętaj, aby poinformować pracodawcę, że w takim przypadku będziesz natychmiast gotowy do pracy.

Autor

Grażyna

Pracownik w branży turystycznej i redaktor magazynu o turystyce. Podróżami zajmuje się nie tylko zawodowo, ale również hobbystycznie. Szczególnym zamiłowaniem darzy fotografię podróżniczą.