Sporty zimowe dla aktywnych – bądź zimą pełen energii!

Sporty zimowe dla aktywnych - WymarzoneFerie.pl

Każdy wie, że sport to zdrowie. Jednak nie każdy uprawia go także zimą. Istnieją jednak sporty zimowe dla tych wymagających, jak i tych leniwych. Zimowe szaleństwo to przecież nie tylko narty. Chociaż nie da się ukryć, ze bez wątpienia są one najpopularniejsze. Oto kilka sportowych rozwiązań dla tych aktywnych.

Narty

To zdecydowanie najpopularniejsza zimowa atrakcja. Pobyt w górach bez szaleństwa na stoku? Niemożliwe! A taka aktywność bez wątpienia przyniesie same korzyści zdrowotne. Jednak żeby uniknąć nieszczęśliwych wypadków i kontuzji na trasach narciarskich, trzeba się stosować do zasad bezpieczeństwa i wcześniej odpowiednio należy się przygotować.

Łyżwy

Bez wątpienia są idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu dla dużych i małych, stanowią także okazję do poprawy swojej formy i kondycji. Chociaż łyżwy wymagają pewnych zdolności (utrzymanie równowagi) i braku lęku przed urazami, to nawet dla tych początkujących stanowią świetną rozrywkę. Co więcej: żeby spędzić przyjemnie i aktywnie czas na łyżwach wcale nie musimy daleko jeździć – wystarczy wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi na najbliższe lodowisko.

Nordic walking

Dla tych aktywnych, jednak bez adrenaliny i ryzyka kontuzji. Jest to szybki marsz z zastosowaniem kijków narciarskich, które trzyma się w obu rękach – co pozwala na ćwiczenie większej liczby mięśni i szybsze spalanie kalorii. Sport ten pochodzi ze Skandynawii, ale i w Polsce szybko zyskał rzeszę fanów.

Snowboard

Dla tych odważnych, lubiących dreszczyk emocji i bardzo aktywnych, ponieważ sport ten to nie tylko spora dawka adrenaliny ale także duży wysiłek fizyczny. Aby uprawiać ten sport należy mieć także dobrą koordynację ruchową.
Na stokach wydzielone są specjalne trasy dla snowboardzistów tak, żeby nie stwarzali zagrożenia dla narciarzy i innych użytkowników stoku – mają oni miejsce tylko dla siebie.

Sporty zimowe to jak widać nie tylko narty i sanki, jednak wiadomym jest, że także i te sporty cieszą i bawią. Aktywni sportowcy także zimą mogą uprawiać sporty – zarówno te wymagające dużo siły i odwagi, jak i te spokojniejsze, bazujące na spacerze.

Autor

Anna

Od 2005 roku zajmuje się kompleksową organizacją przyjęć, balów i bankietów. Pracuje również jako animator zabaw dla dzieci, gdzie angażuje pasję i wiele pozytywnej energii.