Zimowe dyscypliny sportu popularne w Polsce

Popularne zimowe dyscypliny - WymarzoneFerie.pl

To lato najczęściej kojarzy się ze sportem, ale trzeba przyznać, że sportowa zima wydaje się równie atrakcyjna. Ciepłe weekendy i wakacje lubimy spędzać na opalaniu się lub chłodzeniu zmrożonymi napojami z bąbelkami. Zima natomiast to przede wszystkim wyjazdy na narty, czyli aktywnie spędzony czas wolny. Tym jednak, którzy sportów zimowych uprawiać nie mogą lub nie chcą, można zaproponować oglądanie rywalizacji innych, a tak się składa, że Polska nadaje się do tego świetnie!

Polacy kochają skoki narciarskie

Pierwszą propozycją będzie oczywiście konkurs skoków narciarskich w Zakopanem, bo Polska kocha skoki, a skoki kochają Polskę. Po występach Adama Małysza sprzed kilku lat w naszym kraju zapanowała małyszomania, a TVP co tydzień chwaliła się zgromadzoną przed telewizorami widownią. Teraz, gdy na tronie polskich skoków Małysza zastąpił Kamil Stoch, nadal nie przestaje być ciekawie. Zwłaszcza, że inni skoczkowie także potrafią dostarczyć emocji, a Piotr Żyła podbija serca nie tylko osiągnięciami sportowymi. O ile oglądanie skoków w telewizji może wydać się wielu nużące, to zawodnicy z całego świata przyznają, że na skoczni w Zakopanem panuje niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą, ale także czują, polscy kibice i dlatego warto uczestniczyć w tym fantastycznym, sportowym wydarzeniu.

Biegi na nartach

Niestety termin koliduje z inną bardzo interesująca propozycją sportową, a mianowicie konkursem Pucharu Świata biegów narciarskich w Szklarskiej Porębie. Zawody zostaną zorganizowane po raz drugi w tej miejscowości, a największe emocje ma dostarczyć oczywiście Justyna Kowalczyk. Jej pojedynki z dziarskimi astmatyczkami od kilku lat są ozdobą kolejnych konkursów i zachęcają do oglądania kobiecych biegów. Szklarska Poręba zaprasza więc, aby kibicować Justynie i jej koleżankom osobiście.

Niedoceniony hokej na lodzie

Dla tych, którzy lubią gry zespołowe i wartką akcję czeka Polska Liga Hokeja. Nie jest to sport, który cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, ale niesłusznie. Chłopaki na boisku dają z siebie wszystko. Szybkie akcje, ostre starcia — jest co oglądać! Od dłuższego czasu prym w lidze wiedzie drużyna z Krakowa, ale Nowy Targ i Tychy nie ustępują. Naprawdę warto wybrać się na mecz i zobaczyć zmagania na żywo. Zwłaszcza, że w polskiej telewizji raczej nie mamy takiej możliwości, a bilet kosztuje najwyżej 15 złotych. Zainteresowanych odsyłam do strony PZHL, na której niedługo powinien zostać umieszczony terminarz rozgrywek na najbliższy sezon.

Autor

Anna

Od 2005 roku zajmuje się kompleksową organizacją przyjęć, balów i bankietów. Pracuje również jako animator zabaw dla dzieci, gdzie angażuje pasję i wiele pozytywnej energii.